Moc byť pozitívnym

Moc byť pozitívnym.

Lebo jako smýšľa vo svojej duši, taký je;… Príslovia 23:7 (ROH)

Pred mnohými rokmi som bola extrémne negatívnym človekom. Celá moja filozofia bola takáto: „Ak neočakávaš, že sa niečo dobré stane, potom nebudeš sklamaná, ak sa nestane.“ Tak mnoho zničujúcich veci sa mi za tie roky stali, až som sa bála uveriť, že sa mi môže stať niečo dobré. Keďže všetky moje myšlienky boli negatívne, tak boli také aj moje ústa a taký bol aj môj život.

Možno aj vy ste takí, aká som bola ja. Vyhýbate sa nádeji, aby ste sa ochránili pred zranením. Tento typ správania nastavuje negatívny životný štýl. Všetko sa stáva negatívnym, pretože vaše myšlienky sú negatívne.

Keď som naozaj začala študovať Božie Slovo a dôverovať Bohu, že ma obnoví, jednou z prvých veci, ktorú som si uvedomila bolo, že negativizmus musí odísť. Čím dlhšie slúžim Bohu, tým viac si uvedomujem tú úžasnú moc v tom, keď som pozitívna vo svojich myšlienkach a slovách.

Naše skutky sú priamym dôsledkom našich myšlienok. Negatívna myseľ bude mať za následok negatívny život. Avšak, ak obnovíme svoju myseľ podľa Božieho Slova, ako to zasľubuje Rimanom 12:2, budeme zažívať „dobrú, prijateľnú a dokonalú Božiu vôľu.“


Je to život meniace cvičenie zosúladiť naše myšlienky s Božími myšlienkami.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon