Modli sa skôr, než je príliš neskoro

Modli sa skôr, než je príliš neskoro

„A keď prišiel na miesto, povedal im: Modlite sa, aby ste [vôbec] nevošli do pokušenia!“ (LUKÁŠ 22:40)

Učeníci boli pokúšaní mnohými spôsobmi, keď čakali s Ježišom v Getsemanskej záhrade. Možno chceli utiecť, skryť sa alebo urobiť to, čo urobil Peter, keď zaprel, že pozná Krista. Ježiš im nepovedal, že sa majú modliť, aby neboli pokúšaní. Povedal im, aby sa modlili, nech nevojdú do pokušenia.

Páčilo by sa nám, keby sme nikdy necítili pokušenie robiť nesprávne veci, ale to sa nikdy nestane. Biblia hovorí, že pokušenie musí prísť. Jedným z dôvodov, prečo máme vieru v Boha je to, že tak dokážeme odolať pokušeniu robiť zlé veci. Ježiš chcel, aby sa modlili ešte predtým, než tlak zosilnel, aby potom boli silnejší a dokázali mu odolať.

Ak má nejaká osoba problém s chuťou do jedla, najlepším riešením je pomodliť sa za silu a povedať nie zlým rozhodnutiam ešte predtým, než si sadne k stolu. Prečo čakať, kým bude čeliť tlaku a nechá sa zlákať všetkými dobrými vôňami jedla? Naozaj verím, že ak by sme rozpoznali svoje slabé miesta a pravidelne sa modlili za silu, videli by sme oveľa viac víťazstiev. Viem, že som v pokušení byť netrpezlivou, ak musím dlho čakať, takže sa modlím skôr, ako sa vôbec dostanem do takýchto situácií a pomáha mi to. Boh nám zasľúbil Jeho silu, ale musíme Ho o ňu poprosiť.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Môžeš robiť všetko skrze Ježiša, ktorý ťa posilňuje.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon