Modlitba odhodlania

Uvaľ na Hospodina [zložte na Neho každú starostlivosť o svoje bremeno]svoju cestu, dúfaj (opieraj sa, spoliehaj sa a buď si istý) v Neho a On vykoná.. ŽALM 37:5

Keď sme v pokušení znepokojovať sa alebo byť ustarostení o nejakú situáciu, môžeme sa pomodliť „modlitbu odovzdania“. Boh zasahuje do našich situácii, keď Mu ich zveríme.

Vo svojom vlastnom živote som zistila, že čím viac som sa snažila postarať sa o veci sama, tým väčší neporiadok bol v mojom živote. Bola som dosť nezávislá a bolo pre mňa ťažké pokoriť sa a priznať si, že potrebujem pomoc. Keď som sa však v týchto oblastiach podriadila Bohu a našla som radosť z toho, že som Jemu zverila všetky moje starosti, nemohla som uveriť, ako som mohla žiť tak dlho pod takým obrovským tlakom.

Zverte Pánovi svoje deti, svoje manželstvo, svoje osobné vzťahy a najmä čokoľvek, čo by vás mohlo dostať do pokušenia znepokojovať sa. Len Boh skutočne vie, čo treba robiť a On je jediný, kto je na to spôsobilý. Čím viac sa úprimne oddáme Bohu, tým bližšie k Nemu budeme a tým budeme šťastnejší.


Veriaci, ktorý môže dôverovať Otcovi, keď sa zdá, že veci nedávajú zmysel, je zrelý veriaci.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon