Múdrosť a zdravý rozum

Múdrosť a zdravý rozum

„Blahoslavený (šťastný, požehnaný, závideniahodný) človek, ktorý našiel múdrosť, a človek, ktorý nadobudol umnosti [čerpal ju z Božieho Slova a životných skúseností]…. Lebo jej zisk je lepší ako zisk striebra… Je drahšia než koraly… Jej cesty sú utešené cesty, a všetky jej chodníky sú samý pokoj.“ (PRÍSLOVIA 3:13-17)

Keď počúvame Božie vedenie, robíme múdre rozhodnutia, ktoré vedú k úcte, prosperite a pokoju. Dave a ja modlíme, aby k nám Boh rozprával a viedol nás, aby sme vždy pri riešení väčších a aj menších problémoch používali múdrosť a zdravý rozum. Múdrosť vás vždy privedie k tomu najlepšiemu čo Boh má. Múdrosť napríklad učí, že priateľov si neudržíte, ak sa budete snažiť ovládať a kontrolovať všetko čo sa deje v ich aj vo vašom živote. Priateľov si neudržíte, ak o nich budete rozprávať za ich chrbtom.

Zdravý rozum vás povedie v oblasti financií. Nedostanete sa do dlhov, ak nebudete míňať viac peňazí než zarobíte. Duch Svätý nemusí rozprávať počuteľným hlasom, aby nám povedal, že naše výdavky nemôžu byť väčšie ako naše príjmy. Zdravý rozum nám povie, že ak to urobíme, dostaneme sa do problémov.

Múdrosť nám nedovolí, aby sme sa v tejto dobe ešte viac zadlžili. Bez ohľadu na to, ako sa snažíme veci získať, potrebujeme si nájsť čas a čakať na Boha, aby nám dal pokoj v tom, čo urobíme a čo neurobíme. Žena, o ktorej sa hovorí v Prísloviach 31, uvažovala o kúpe nových polí, ale neurobila by to, ak by to znamenalo, že bude zanedbávať svoje súčasné povinnosti. Múdrosť je naším priateľom. Pomáha nám nežiť v ľútosti a robiť rozhodnutia, s ktorými budeme neskôr spokojní.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Používaj múdrosť a zdravý rozum vo všetkých svojich rozhodnutiach.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon