Musíš rozvíjať svoju trpezlivosť

A trpezlivosť nech má dokonalý skutok, aby ste boli [ľudia] dokonalí a celí [bez vady], nemajúci v ničom nedostatku. – JAKUB 1:4

Keď ty aj ja hovoríme Bohu: „Zmeň ma“, potrebujeme rozumieť tomu, čo hovoríme, pretože všetky zmeny, ktoré potrebujeme urobiť sa neudejú cez noc. Namiesto toho, nám Boh dá príležitosť k rastu prostredníctvom opozície, až kým sa nezmeníme.

Jakub 1 nám hovorí, aké dôležité je byť trpezlivým počas toho, ako sa meníme a čelíme opozícii. Trpezlivosť je ovocím Ducha, ktorá sa rozvíja a rastie iba v skúškach a to je niečo, čo potrebujeme. Písmo nám hovorí, ak ju máme, sme dokonalí a celiství, nemajúci v ničom nedostatku. Neexistuje však žiadny spôsob, ako ju získať bez toho, aby sme niečím prešli kvôli tomu, aby sme ju získali.

Ak naozaj chceme byť víťaznými kresťanmi, ktorí slúžia Bohu a menia svet, potom musíme prechádzať niektorými náročnými situáciami. Diabol sa ťa bude snažiť odradiť pri každej príležitosti, ktorú bude mať, ale Boh je väčší ako tvoj nepriateľ a môže ťa preniesť cez akúkoľvek výzvu víťazne.

Tak nechaj Boha dnes, aby cez teba konal, hoci čelíš opozícii. Ako rastie tvoja trpezlivosť a rozvíja sa, vstúpiš do života veľkého víťazstva.

Modlitba

Pane chcem, aby si ma zmenil a viem, že to znamená, že budem musieť prejsť cez výzvy. Daj mi Svoju silu vydržať a byť vytrvalým, keď budem prechádzať skúškami, aby som mal trpezlivosť a bol zrelým v Kristovi.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon