Myseľ a ústa

Myseľ a ústa

„… čím je preplnené (preteká) srdce, to hovoria ústa.“ (MATÚŠ 12:34)

Dnešný verš mi pripomenul ženu, ktorá prišla na jednu z mojich konferencií a zdieľala sa so mnou o tom, že nikdy neprestala myslieť a hovoriť o svojich problémoch, aj keď ju učili, aby sa na nich nesústredila. Vedela, že musí prestať myslieť na negatívne veci, ale zdalo sa, že nemá silu, aby to urobila.

Táto žena bola týraná a stretla sa s niekoľkými ďalšími ženami, ktoré zažili tú istú bolesť. Keď sa rozprávali, uvedomila si, že Boh jej povedal presne to isté, ako povedal im, avšak oni poslúchli, zatiaľ čo ona neposlúchla. Ony obnovili svoju myseľ Božím slovom, zatiaľ čo ona dovolila, aby jej problémy zasahovali hlbšie do jej duše tým, že odmietala prestať na nich myslieť.

Čokoľvek máme vo svojej mysli, to nakoniec vyjde z našich úst. Pretože táto žena odmietala poslúchať Boha a prestať myslieť, a rozprávať o svojich problémoch, ocitla sa vo väzení, z ktorého nemohla uniknúť. Veci hľadáme prostredníctvom toho, že nad nimi premýšľame a rozprávame o nich. Mohla použiť svoju myseľ a myšlienky na hľadanie Boha, ale používala ich na hľadanie ďalších vecí, ktoré sa pokúšala prekonať.

Povzbudzujem vás, aby ste hľadali Boha tým, že budete hovoriť a premýšľať o Božích veciach a požiadate Ducha Svätého, aby vám naplnil myseľ a ústa vecami, na ktoré sa chce zamerať.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Rozmýšľaj dnes o veciach, ktoré ťa urobia šťastným, nie o veciach, ktoré ťa urobia smutným.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon