Nájdenie zábavy

Nájdenie zábavy

Radostné srdce je dobrým liekom a veselá myseľ uzdravuje… —PRÍSLOVIA 17:22

Chceš počuť zábavnú historku? Mám ich veľa a pochádzajú z okolností, ktoré sa stali v mojom bežnom každodennom živote. Keď sa diali, síce som sa nesmiala, ale som rada, že teraz sa z nich môžem smiať.

Napríklad, vtedy mi to nepripadalo smiešne, keď som nevedela prinútiť svoje vlasy, aby zostali na svojom mieste. Keby si videl, čo som s nimi robila, určite by si sa smial. Nebolo to zábavné, keď som sa snažila ušiť šaty pre ľudí, ktorí si ich potom museli obliecť. Bola som podráždená, keď Dave po mne hodil papierové utierky cez uličku v potravinách. Teraz si však uvedomujem, že on sa vedel zabávať bez ohľadu na to, čo robil. Som rada, že som sa naučila pozerať na podobné chvíle s humorom.

Teraz už viem, že nie všetko v živote je nevyhnutne radostné. Myslím si však, že všetci sa potrebujeme naučiť mať viac zábavy v našich životoch. Stavím sa, že ak by si premýšľal o každom svojom dni, našiel by si chvíle, ktoré ti priniesli radosť, či aj také, na ktorých sa teraz už len smeješ.

Boh chce, aby sa Jeho deti zabávali. Biblia hovorí, Radostné srdce je dobrým liekom. Myslím si, že všetci potrebujeme, viackrát denne, zdravú dávku smiechu. Smiechom sa nedá predávkovať!

Povzbudzujem ťa, aby si zámerne hľadal každý deň niečo, nad čím sa usmeješ či zasmeješ… a zdieľaj úsmev, či smiech s niekým iným a rozjasníš aj jeho deň!


Modlitba

Pane, Tvoje Slovo hovorí, že radostné srdce je dobrým liekom. Ďakujem Ti, že mi pomáhaš nájsť radosť a zábavu v živote!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon