Najlepšia cesta

Najlepšia cesta

„Snažte sa však o vyššie dary! A ja vám ukážem ešte lepšiu cestu [takú, ktorá je najlepšia – láska]!“ (1.KORINŤANOM 12:31)

Prvý list Korinťanom, kapitola 13, ktorý je pokračovaním nášho dnešného verša, nám jasne hovorí, že bez ohľadu na to, v koľkých daroch Ducha Svätého môžeme chodiť, vôbec nič to neznamená, ak zároveň nebudeme chodiť aj v láske. Podľa dnešného verša je láska najlepšou cestou a tá cesta je oveľa lepšia ako akákoľvek iná.

Ak sa modlíme v ľudských a anjelských jazykoch, máme prorocké schopnosti, môžeme porozumieť tajomstvám a dokonca mať všetku múdrosť sveta. Môžeme mať aj vieru, ktorá dokáže prenášať hory, no ak nemáme lásku, sme „nikto“ (1.Korinťanom 13:2).

V počiatočných dňoch môjho Duchom naplneného chodenia s Bohom som veľa počula hovoriť o daroch Ducha. Mnohí ľudia boli zameraní na dary, ktoré mali a boli schopní v nich aj chodiť. Bohužiaľ, počula som oveľa viac o duchovných daroch, než o láske alebo o inom ovocí Ducha.

Existuje deväť darov Ducha uvedených v 1.Korinťanom, kapitola 12 a niekoľko ďalších v Rimanoch, kapitola 12. Rovnako je deväť ovocí Ducha uvedených v Galaťanom, kapitola 5. Dary Ducha Svätého sú mimoriadne dôležité a mali by sme po nich túžiť. Musíme sa o nich učiť, naučiť sa správne v nich chodiť a uistiť sa, že rozvíjame dary, ktoré nám osobne boli dané. Nikdy by sme ale nemali klásť dôraz na dary a/alebo schopnosti v daroch chodiť viac, ako kladieme dôraz na lásku a chodenie v láske.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh ťa miluje a chce, aby si dovolil Jeho láske prúdiť cez teba k iným ľuďom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon