Nanovo naštartuj svoje sny

Nanovo naštartuj svoje sny

Kde niet zjavenia, ľud sa zvrhne… —PRÍSLOVIE 29:18

Aký sen Boh vložil do tvojho srdca?

Nepýtam sa, či nejaký máš, nakoľko už viem, že áno, pretože Boh dáva sny nám všetkým.

Videla som, ako ľudia narábajú so svojimi snami. Niektorí ľudia ich pochovávajú hlboko vo svojich srdciach, aby sami seba ochránili od kritiky iných. Iní ľudia ich vytesnili, aby už viacej o nich nemuseli premýšľať. Niektorí, sa v konečnom dôsledku vzdali svojich snov, pretože to bolo priveľmi zraňujúce si ich udržať.

Ak tvoje sny potrebujú nanovo naštartovať, tak chcem, aby si si zapamätal dve veci. Prvá, potrebuješ mať víziu, ktorá je jasná. Druhá, celý čas si ju potrebuješ udržať pred sebou.

Avšak mať víziu ešte neznamená, že sa automaticky objaví. Boh sa rovnako zaujíma o samotný proces vízie, ako aj o jej výsledok.

Apoštol Pavol vo Filipanom 4:11-13 povedal, že sa naučil byť spokojný do takej miery, že sa nenechal zmiasť, nech už sa nachádzal v akomkoľvek stave. Inými slovami povedané, nikdy sa neznepokojoval tým, kde sa práve v tej chvíli nachádzal… vždy pozeral na to, kde by mohol byť.

To znamená, že aj ty, tak ako Pavol, potrebuješ nájsť rovnováhu medzi spokojnosťou a ambíciami. Tu je kľúč: Nauč sa užívať si cestu, po ktorej kráčaš, na mieste, kde sa práve nachádzaš.

Keď máš sen alebo víziu, musíš ho/ju mať pred sebou. Ak ti to pomôže, napíš si ho/ju na papier. Pamätaj, Boh ti pomôže žiť sen, ktorý ti On dal, krok za krokom, jeden deň za druhým.


Modlitba

Ježiš, aj keď sa vždy tak necítim a život ma núti, aby som sa vzdal, verím, že máš veľký plán pre môj život. Rozhodujem sa dôverovať Ti, že mi pomôžeš žiť sen, ktorý si mi dal, oveľa viac, než dôverujem mojim okolnostiam.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon