Naučiť sa čakať

Ale tí, ktorí očakávajú na Hospodina, nadobúdajú novej sily; vznášajú sa na perutiach ako orli; bežia a nezomdlievajú, chodia a neustávajú. – IZAIÁŠ 40:31

Ľudia sa ma často pýtajú: „Ako môžem s istotou vedieť, či počujem Boha alebo si to len namýšľam?“

Verím, že odpoveďou je naučiť sa čakať. Často cítime, že sa pri veľkých rozhodnutiach musíme ponáhľať. Potrebujeme niečo urobiť, a to práve teraz! Božia múdrosť nám však hovorí, aby sme čakali dovtedy, kým nemáme jasný obraz toho, čo máme urobiť a kedy to máme urobiť.

Všetci potrebujeme rozvíjať schopnosť urobiť krok dozadu a pozrieť sa na situáciu z Božej perspektívy. Až potom sa dokážeme rozhodnúť tak, ako chce Boh.

Silu získavame čakaním. Keď čakáš na Pána, tak môžeš cítiť vo svojom duchu, čo Pán vlastne chce, aby si urobil… nie čo si ty myslíš, že chce aby si urobil.

Keď čelíš akémukoľvek ťažkému rozhodnutiu, je múdre čakať dovtedy, kým nebudeš mať jasnú odpoveď skôr, ako urobíš krok, ktorý by si inak mohol ľutovať. Môže to byť nepríjemné a možno sa budeš chcieť poponáhľať, ale neuprednostni tento tlak pred múdrosťou a poznaním Boha.

Modlitba

Pane, nechcem sa neuvážene rozhodovať a potom to ľutovať. Denne mi pripomínaj, aby som očakával na Teba. Môže to byť ťažké, no získať Tvoju múdrosť a poznanie stojí za to.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon