Neboj sa a nasleduj Ducha Svätého

Neboj sa a nasleduj Ducha Svätého

Neboj sa [nemáš sa čoho báť], lebo ja som s tebou; neobzeraj sa v strachu, lebo ja som tvoj Boh! Posilním ťa aj ti pomôžem a podopriem ťa pravicou svojej spravedlivosti. – IZAIÁŠ 41:10

Tento verš veľmi povzbudzuje k odvahe a smelosti v Duchu Svätom. Určite nechceme robiť nič mimo Božej vôle a Jeho načasovania, ale keď Boh koná, nemôžeme sa báť s Ním ísť. Keď sa nás Duch Svätý snaží viesť novým smerom, satan nám prináša strach do mysle a emócií. Snaží sa používať strach, aby nám zabránil v napredovaní s Bohom.

Izaiáš 41:10 hovorí: „Neboj sa [nemáš sa čoho báť], lebo ja som s tebou.“ Keď sa niečoho bojíš a túžiš sa zbaviť strachu, nakoniec príde moment, že aj tak budeš musieť čeliť svojmu strachu a neutekať pred ním. Len zober Ježiša za ruku, pripusť, že je s tebou a urob to. Neboj sa, pretože Ježiš je s tebou.

Ak si vo svojom živote na jednej z takýchto križovatiek, dovoľ mi povzbudiť ťa, aby si šiel ďalej. Nezostávaj stáť v strachu, ale chyť Boha za ruku a choď dopredu. Pamätaj si, že Boh ťa chce vyslobodiť zo všetkých tvojich strachov!


Modlitba

Pane, chcem Ťa nasledovať všade tam, kde ma vedieš. Pomôž mi byť odvážnym a smelým, aby som mohol napredovať s Tebou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon