Nemôžeš pridať ani jeden centimeter k svojej výške!

A kto z vás starajúc sa môže pridať k veľkosti svojej postavy jeden lakeť? – MATÚŠ 6:27

Ustarostenosť nám vôbec neprospieva. Nič sa tým nemení a my zbytočne strácame čas starostením sa nad vecami, s ktorými aj tak nedokážeme nič urobiť – vecami, ktoré len Boh dokáže zmeniť.

Biblia hovorí, že starostením sa nemôžeme pridať ani jeden centimeter k svojej výške. Napriek tomu si robíme starosti, sme ustarostení a starostíme sa viacej, no nikam to nevedie.

Vždy, keď sa naozaj rozčúlime, zoberie nám to veľa emocionálnej energie, unaví nás to, poškodí nám to zdravie, ukradne nám to radosť a aj tak sa ani jediná vec nezmení. Potrebujeme prestať skúšať dávať do poriadku veci, ktoré len Boh môže dať do poriadku, pretože jediný, kto tlieska, je diabol a vysmieva sa nám: „Ha-ha-ha! Znova som ich dostal!“

Ježiš nám hovorí v Jánovi 14:27: „upokoj sa“ a v Jánovi 16:33: „hlavu hore!“ Myslím, že ak to robíme, tak dávame diablovi hneď dva knokautové údery. Keď si uvedomíš, že nedokážeš dať všetko do poriadku, tak ťa to upokojí a keď vieš, že Boh môže, tak ťa to povzbudí.
Nerob si teda starosti. Namiesto toho sa upokoj, rozveseľ a pošli diabla preč!

Modlitba

Pane, moja ustarostenosť je v skutočnosti nanič, takže ju púšťam. Som taký vďačný, že Ty môžeš dať do poriadku to, čo ja nemôžem. Ty ma upokojuješ a povzbudzuješ!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon