Neskončím.

Neskončím.

Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje. [Som pripravený na čokoľvek a som rovnocenný s čímkoľvek skrze Neho, ktorý do mňa vlieva vnútornú silu. Som sebavedomý v Kristovi]. Filipanom 4:13

Veľmi často za mnou príde niekto po radu alebo modlitbu a keď im poviem čo hovorí Božie Slovo, alebo čo si myslím, že Duch Svätý hovorí, ich odpoveď je: „Viem, že je to správne. Boh mi ukázal to isté, ale je to príliš ťažké, Joyce.“ Toto je jedna z najčastejších výhovoriek, ktorú počujem od ľudí.

Keď som spočiatku začala čítať Božie Slovo o tom, ako by som sa mohla viac podobať Ježišovi a potom som to porovnala s tým, kde som sa nachádzala, tiež povedala: „Bože, chcem robiť veci tvojim spôsobom, ale je to také ťažké.“ Boh mi milostivo ukázal, že toto je lož, ktorú nám chce nepriateľ vložiť do našej mysle, aby sme sa vzdali. Božie prikázania nikdy nie sú príliš ťažké na to, aby sme ich nasledovali, ak to robíme skrze Kristovu silu.

Chodenie v poslušnosti Bohu nie je príliš ťažké, pretože nám dal svojho Ducha, aby v nás mocne pôsobil a pomáhal nám vo všetkom, čo On od nás žiada (Ján 14:16). On je v nás a s nami po celý čas, aby nám umožnil robiť to, čo nedokážeme a aby nám umožnil robiť to, čo by bolo bez Neho ťažké!


Veci sú ťažké, keď sa ich snažíme robiť nezávisle na tom, aby sme sa opierali a spoliehali sa na Božiu milosť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon