Nevieš dať viac ako Boh

Nevieš dať viac ako Boh

Dávajte, a bude vám dané… lebo tou istou mierou, ktorou meriate, bude vám tiež odmerané. – LUKÁŠ 6:38

Niektorí uprednostnili peniaze alebo svetový obchodný systém pred Bohom. Biblia však v Zjavení 18 uvádza, že ak sa spoliehame na peniaze, zlyhá to. Zistila som, že spôsob, akým sa vysporiadať s peniazmi je jednoduchý: Skús dať viac ako Boh. (Pravdou však je, že nemôžeš dať viac ako Boh, no keď sa o to pokúsiš, tak výsledky budú úžasné).

Čím viac rozdáme… čím viac poslúchame Boha v oblasti našich financií, tým viac nás On požehná. Čím viac činíme pre druhých ľudí zistíme, že sme šťastnejší a naplnenejší viac ako kedykoľvek predtým.

Spoločnosť nám hovorí, aby sme všetko investovali do svetového systému a nepretržite pracovali, aby sme zarobili viac peňazí. Ak to však urobíme, nikdy skutočne nebudeme mať nič na čom záleží – hlavne radosť. Nebudeme ani schopní si užiť peniaze ktoré máme, pretože ich nepoužijeme Božím spôsobom.

Podľa svetového systému to možno nedáva zmysel, Boh však nechce, aby si zarábal peniaze a zhromažďoval ich. Boh hovorí, že ak rozdávaš, tak nakoniec budeš mať viac. Vyzývam ťa, by si bol dnes štedrejším. Dôveruj mi – nevieš dať viac ako Boh.


Modlitba

Bože, viem, že Tvoj plán pre moje financie nie je taký, aký má tento svet. Viem, že ak dám spôsobom, ako mi Ty hovoríš, tak sa o mňa postaráš. Moje peniaze sú Tvoje a použijem ich tak, ako to uznáš za vhodné.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon