Nezabudni na Boha

Nezabudni na Boha

„Lebo môj ľud spáchal dvoje zlo: Opustil mňa, prameň živej vody, aby si vyrúbali cisterny, deravé cisterny dopukané, ktoré nedržia vody!“ (JEREMIÁŠ 2:13)

Prvá a najväčšia chyba, ktorú môže niekto urobiť, je opustiť Boha alebo Ho ignorovať, alebo sa správať, akoby neexistoval. Toto urobili ľudia, o ktorých Jeremiáš píše v dnešnom verši. Neskôr, v tej istej kapitole, Boh hovorí: „… No môj ľud veľmi dávno zabudol na mňa“ (Jeremiáš 2:32, SEP). Aká tragédia, znie to, ako keby bol Boh smutný

Určite by som nebola rada, keby na mňa zabudli moje deti. Nikdy nevydržím dlho bez toho, aby som sa s každým z nich porozprávala. Mám jedného syna, ktorý je v službe a veľa cestuje. Avšak, aj keď je v zámorí, každých pár dní mi zavolá.

Pamätám si obdobie, kedy sme ja a Dave mali dvakrát za sebou spoločnú večeru s naším synom. Na ďalší deň nám však zavolal, aby zistil, čo robíme a opýtal sa, či by sme nasledujúci večer nechceli robiť niečo spoločne. Zavolal tiež preto, aby nám povedal, že on a jeho manželka si naozaj vážia všetko, čo pre nich robíme, aby sme im pomohli.

Toto sú veci, ktoré pomáhajú budovať a udržiavať dobré vzťahy. Niekedy sú takéto maličkosti veľmi dôležité. Tým, čo moje deti robia mi ukazujú, že ma milujú. Aj keď v duchu viem, že ma milujú, určite je dobré cítiť ich lásku.

Tak isto je to medzi Bohom a nami, Jeho milovanými deťmi. On možno vie, že Ho milujeme, ale tiež rád zakúša našu lásku k Nemu prostredníctvom našich skutkov najmä tým, že si na Neho spomenieme a túžime s Ním tráviť čas.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Bohu záleží na všetkom, čo sa ťa týka, tak sa s Ním pokojne porozprávaj o čomkoľvek.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon