Očakávaj viac

Očakávaj viac

„Ešte by som vám mal mnoho čo povedať, ale teraz nemôžete zniesť“ (JÁN 16:12)

Ježiš adresoval slová dnešného verša svojim učeníkom a v podstate im povedal, že nie sú pripravení počuť všetko, čo im mal povedať, ale že príde Duch Svätý, a uvedie ich do každej pravdy (pozri Ján 16:13). Tiež zasľúbil, že Duch Svätým nás bude aj naďalej učiť o všetkom a pripomenie nám všetko, čo Boh povedal prostredníctvom svojho Slova (pozri Ján 14:26).

Keď Ježiš hovoril tieto slová, hovoril s mužmi, s ktorými strávil predchádzajúce tri roky. Boli s Ním dňom i nocou, no On naznačil, že ich má ešte oveľa viac čo naučiť. Mysleli by sme si, že keby bol Ježiš osobne s nami tri roky, dňom i nocou, dozvedeli by sme sa všetko, čo sa môžeme naučiť. Myslím si, že keby som strávila nepretržite jeden mesiac s konkrétnymi ľuďmi, mohla by som im povedať všetko, čo viem. Ježiš však povedal, aby sme očakávali viac, pretože nám vždy bude mať čo povedať o nových situáciách, ktorým čelíme, alebo budeme čeliť. Božie zjavenie a Jeho Slovo je progresívne. Keď v Ňom rastieme, sme schopní pochopiť to, čo sme predtým pochopiť nemohli. Môžeme si prečítať nejaký verš z Biblie desaťkrát a potom, keď si ho prečítame nabudúce znovu, uvidíme niečo, čo sme predtým nevideli. Každý deň môžete očakávať, že vás Boh niečo naučí, ak budete venovať pozornosť tomu, čo vám hovorí a zjavuje.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Očakávaj, že ťa Svätý Duch každý deň naučí niečo nové. Zváž, či by si si nemal písať denník o tom, čo sa naučíš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon