Oddeľ „kto si“ od toho „čo robíš“

Oddeľ „kto si“ od toho „čo robíš“

Takže ak je niekto [vštepený] v Kristovi (Mesiášovi), je novým stvorením (úplne nová bytosť)… – 2. KORINŤANOM 5:17

Vo svojom živote som urobila mnoho chýb – a som si istá, že ich urobím aj v budúcnosti – no napriek tomu sa mám stále rada. Pravda je, že nerobím vždy všetko správne, ale nemá to vplyv na to, kým som v Kristovi. Viem, že som milovaná a som stále dobrá osoba, lebo som novou bytosťou v Kristovi. Naučila som sa oddeliť „kto som“ od toho „čo robím“.

Keď pochopíš ten rozdiel, že to „čo robíš“ neurčuje „kým si“, môžeš zažiť novú úroveň slobody od pocitu hanby. Ak vieš, že sa Bohu páčiš, začneš sa naozaj mať rád zdravým a vyváženým spôsobom. Keď ty sa začneš mať rád, aj iní ľudia ťa budú mať radi. Mať sa rád ešte neznamená, že si pyšný, jednoducho to znamená, že sám seba prijímaš ako osobu, akou ťa Boh stvoril.
Všetci potrebujeme zmeniť svoje správanie, ale prijať sa ako Božie stvorenie je nevyhnutné pre pokrok v našom emocionálnom zdraví a sceľovaní sa v Kristovi. Ak dokážeme zvládnuť túto jednu vec – mať rád sám seba – bude to úžasne fungovať a pomôže nám to prekonať svoju hanblivú povahu.


Modlitba

Duchu Svätý, pomôž mi oddeliť „kým som“ od toho „čo robím“, nech sa môžem mať rád a nech zažijem slobodu od hanby, pretože Ty ma miluješ a neustále pracuješ v mojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon