Odhodlaný milovať

Železo sa brúsi železom a jeden človek brúsi druhého. PRÍSLOVIA 27:17

Všetci máme v živote pár ľudí, ktorí sú pre nás brúsnym papierom. Niektorí sú ako celé balenie brúsneho papiera. Verte tomu alebo nie, Boh ich vkladá do našich životov, aby vyhladil naše drsné hrany. Všetci sme ako neobrúsené diamanty. Máme niečo krásny a hodnotné pod tvrdou krustou nášho tela.

Keď Boh vo mne začal vo mne pracovať na mojej duchovnej dospelosti, umiestnil do môjho života niekoľko ľudí, s ktorými som sa len veľmi zlé vyrovnávala. Myslela som si, že sa oni potrebujú zmeniť, Boh však chcel zmeniť mňa. Musíme sa naučiť jednať so všetkými druhmi ľudí a vážiť si spôsoby, akými sme navzájom rozdielni.

Dave dokáže na veci dlho čakať a nikdy nebude frustrovaný, ale ja chcem, aby sa veci diali rýchlo. On je tichý a ja veľa rozprávam; on si ráno pustí hudbu a ja mám rada ticho. Som si istá, že aj vy máte vo svojom živote ľudí, ktorí sú úplne iní, ako ste vy. Namiesto toho, aby sme boli podráždení alebo pyšne si mysleli, že my máme pravdu a oni sa mýlia, mali by sme sa snažiť akceptovať ich v láske tak, ako aj Kristus prijíma nás. Môžeme byť odhodlaní milovať a vychádzať jeden s druhým bez ohľadu na to, aké rozdielne sú naše povahy alebo situácie. Pretože keď milujeme ľudí okolo nás – aj tých najproblémovejších – otvárame sa, aby sme sa naučili niečomu, čo sa nás možno Boh snaží naučiť.


Rozhodnite sa kráčať v Kristovej láske a dovoľte Mu, aby vás formoval prostredníctvom iných ľudí, ktorých Boh dáva do vášho života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon