Odpúšťaj Ostatným

Odpúšťaj ostatným

Ale buďte vospolok dobrotiví, milosrdní (súcitní, chápaví, milujúci), odpúšťajte si [pohotovo a slobodne], ako aj Boh odpustil vám v Kristovi. Efežanom 4:32

Raz som počula, že lekárske štúdie uvádzajú, že 75% fyzických chorôb je spôsobených emocionálnymi problémami. Jedným z najväčších emocionálnych problémov, ktoré ľudia zažívajú, je pocit viny. Odmietajú relaxovať a užívať si život, pretože koniec koncov majú pocit, že si nezaslúžia mať dobrý čas. Takže žijú v neustálom napätí ľútosti a výčitiek svedomia. Tento druh stresu často spôsobuje, že ľudia sú chorí.

Dve z vecí, ktoré spôsobujú, že sme „zauzlení“ vo vnútri, je meditácia nad všetkými negatívnymi vecami, ktoré nám urobili iní a meditácia o hriešnych a nesprávnych veciach, ktoré sme urobili my. Je pre nás veľmi ťažké prekonať to, čo nám urobili iní a je pre nás ťažké zabudnúť na chyby, ktoré sme urobili my.

Vo svojom vlastnom živote som mala na výber, buď zostanem zatrpknutá, plná nenávisti a sebaľútosti, budem sa hnevať na ľudí, ktorí mi ublížili alebo som sa mohla rozhodnúť kráčať po Božej ceste odpustenia. Pred tou istou voľbou stojíte aj vy dnes. Modlím sa, aby ste odpustili iným a prijali Božie odpustenie pre seba. Ak tak urobíte, budete zdravší a šťastnejší!


Božia cesta je odpustenie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon