Oslov ostatných

Ak dáš lačnému svoju dušu, a utrápenú dušu nasýtiš, vtedy vzíde tvoje svetlo vo tme, a tvoja mrákava bude jako poludnie. – IZAIÁŠ 58:10

Boh túži pomáhať ľuďom, ktorí sú zranení a núdzni. V priebehu rokov, ako som sa približovala k Bohu a ako rástla moja láska voči Nemu, stala som sa odhodlanejšou žiť každý deň tak, aby som niekomu zlepšila život. Božia túžba sa stala mojou túžbou.

Oslovovanie druhých neznamená ich podporovať iba slovami. Malo by to byť najvyššou prioritou kresťanského života.

Vyžaduje si to odhodlanie a záväzok pomáhať ostatným. A aj Boh chce, aby sme takto žili. Boh hovorí, že ak sa naozaj rozdávaš druhým, použije si ťa. Tvoje svetlo bude svietiť v tme a tvoja tma bude ako poludnie (Izaiáš 58:10).

Ak prekonáš svoje vlastné okolnosti a prinesieš Kristovu lásku ostatným, tvoj pokoj a radosť narastie a boje, ktorým čelíš, vymiznú. Tiež aj zažiješ úžasný pocit spokojnosti, že si zmenil niečo, čo bolo dôležité.

Uvažuj nad týmto: Potrebuješ preorganizovať svoje priority, aby sa Božia túžba stala aj tvojou túžbou? Popros Ho, aby ti ukázal, ako môžeš osloviť ostatných a priniesť Jeho svetlo a lásku tým, ktorí to najviac potrebujú.

Modlitba

Pane, chcem, aby Tvoja túžba bola mojou túžbou. Ukáž mi, ako mám usporiadať svoje priority a osloviť druhých spôsobom, ako to Ty chceš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon