Otvorené dvere

Otvorené dvere

„Hľa, stojím pri dverách a klepem. Keby niekto počul môj hlas a otvoril by dvere, vojdem k nemu a budem večerať s ním a on [bude večerať] so mnou.“ (ZJAVENIE 3:20)

Keď som otvorila dvere môjho srdca plnosti Ducha Svätého, začal ku mne rozprávať a zaoberať sa každou oblasťou môjho života. Nebolo tam nič, do čoho by nebol zapojený. Páčilo sa mi to a aj sa mi to nepáčilo, ak viete čo tým myslím.

Boh ku mne rozprával o ľuďoch a o spôsobe, akým som s nimi rozprávala. Rozprával mi o tom, ako som minula svoje peniaze, ako som sa obliekala, kto boli moji priatelia a ako som sa zabávala. Rozprával sa so mnou o mojich myšlienkach a postojoch. Uvedomila som si, že On pozná moje najhlbšie tajomstvá a nič pred Nim nie je skryté. Už viac nebol zamknutý v izbe „nedeľa ráno“ môjho života ale zdalo sa, že bol v celom dome! Nikdy som nevedela, kedy so mnou začne rozprávať o niečom v mojom živote. Ako som už spomínala, bolo to vzrušujúce, no zároveň náročné, pretože som vedela, že Jeho rozprávanie so mnou povedie k mnohým zmenám v mojom živote.

My všetci chceme zmenu v určitých oblastiach, ale keď príde, môže to byť bolestivé. Často chceme, aby sa zmenili naše životy, nie však životný štýl. Možno sa nám nepáči, čo máme v našich životoch, ale rozmýšľame, čo môže byť lepšie ako nejaká alternatíva. Môžeme sa začať obávať alebo dokonca byť vystrašení, že stratíme kontrolu nad svojimi životmi a dovolíme Niekomu, koho nevidíme, aby prevzal kontrolu.

Počuť a poslúchať Boží hlas, keď On koná v našich životoch, znamená žiť pre Jeho potešenie a slávu, nie pre našu vlastnú. Môžeme byť nervózni a môžeme sa obávať otvoriť Mu dvere do každej oblasti nášho života, ale garantujem vám, že to stojí za to.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Pozvi Boha do každej oblasti svojho života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon