Počúvaj svojím duchom

Počúvaj svojím duchom

„Duch je, ktorý oživuje [On je ten, ktorý dáva život]; telo nič neosoží [nie je z toho osoh]. Slová (pravdy), ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.“ (JÁN 6:63)

Niekedy naša vlastná myseľ, vôľa, emócie zasahujú do našej schopnosti počuť Boží hlas. Keď sa snažíme počúvať a poslúchať Boha, negatívne myšlienky nás môžu „bombardovať“ natoľko, že to budeme chcieť vzdať. Avšak, ak stíšime svoju myseľ a pozrieme sa, čo je v našom srdci, Boh nám potvrdí to, čo k nám rozpráva. Budeme cítiť ako Jeho odpoveď prichádza spolu s pokojom a dôverou z hĺbky našich sŕdc, kde prebýva Duch Svätý.

Raz som končila stretnutie, ktoré som si tvrdo pripravovala a pracovala som na tom, aby pomohlo ľuďom, ktorí tam prišli. Hoci sa zdalo, že sa to všetkým páčilo, stále som v hlave počula: „Nikto tým nebol požehnaný a väčšina si želala, aby si tu ani neprišla.“

Mala som pocit, že som úboho zlyhala. Zároveň som si však uvedomovala, že to nie je Božia vôľa pre mňa, preto som sa stíšila a počúvala, čo mi Duch Svätý povie. Okamžite som počula tichý, slabý hlas, ktorý mi hlboko vo vnútri povedal: „Keby tu tí ľudia nechceli byť, tak by neprišli. Ak by ich to nebavilo, mnohí by odišli. Dal som ti posolstvo a Ja nikdy nikomu nedávam kázať zlé veci, takže nedovoľ satanovi, aby ti ukradol radosť z tvojej práce.“ Keby som nepočúvala, bola by som aj naďalej nešťastná, ale Božie slovo mi prinieslo život.

Boha počujeme skrze nášho ducha a nie skrze našu myseľ. Zapamätajte si to a vždy si nájdite čas, aby ste sa zastavili a spýtali sa Boha, čo vám naozaj hovorí.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Božie Slovo vždy prinesie život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon