Pod Božou kontrolou

Pod Božou kontrolou

Hospodin ochudobňuje i obohacuje, ponižuje, pravda i povyšuje… 1. SAMUELOVA 2:7

Je dôležité mať na pamäti, že Pán môže jedného človeka zraziť a druhého pozdvihnúť. Takýto príklad môžeme vidieť v živote Ester. Boh ju pozdvihol z temnoty, aby sa stála kráľovnou celej zeme. On je prejavil priazeň u každého, koho stretla, vrátane kráľa, pretože našla priazeň u Boha.

Ester využila túto priazeň, aby zachránila seba a svoj ľud, Židov, pred vyvraždením zlým Hámanom, ktorý ich chcel zničiť. Možno sa bála ísť za kráľom a požiadať ho, aby zasiahol, pretože by ju to mohlo stáť život, ale urobila to, pretože svoj život zverila Bohu.

Bez ohľadu na situáciu, ktorá príde do vášho života, aj keď ste trápení, prenasledovaní alebo diskriminovaní, alebo sa vám niekto snaží vziať niečo, čo vám právom patrí – či už je to vaša práca, váš domov, vaša povesť alebo čokoľvek v živote – verte Bohu za Jeho nadprirodzenú priazeň. Napriek tomu, že veci vyzerajú beznádejne, Boh môže pozdvihnúť alebo stiahnuť dole. Ak je váš život v Jeho rukách, verte, že Pánovo svetlo na vás svieti, aby vám prinieslo priazeň.


Neprechádzaj životom so strachom; Boh ťa miluje a vždy vám pomôže!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon