Pokračuj V Napredovaní

Pokračuj v napredovaní

Keď Kristus trpel telesne, vyzbrojte sa aj vy tým istým zmýšľaním, že kto trpel telesne, prestal hrešiť, 2 aby – dokiaľ je ešte v tele – nežil viac podľa ľudských žiadostí, ale podľa vôle Božej. 1.Peter 4:1-2

Petrova nádherná pasáž nás vyučuje tajomstvu, ako sa dostať cez ťažké časy a situácie. Tu je moje podanie týchto veršov:

Zamyslite sa nad tým, čím všetkým Ježiš prešiel, ako znášal utrpenie, aby naplnil Božiu vôľu a to vám pomôže prekonať vaše ťažkosti. Vyzbrojte sa do boja a pripravte sa na to skrze myslenie tak, ako urobil Ježiš… Ja budem radšej trpezlivo trpieť, než by som sa mala nepáčiť Bohu. Lebo ak trpíte a máte myseľ Kristovu, už nebudete žiť len preto, aby ste sa páčili sebe, robiť čokoľvek, čo je ľahké a utekať pred všetkým, čo je ťažké. Avšak, budete môcť žiť podľa toho, čo chce Boh, nie podľa svojich pocitov a telesného zmýšľania.

V živote sú ťažkosti, ktorými prechádzame, ale zažívame aj radosť z víťazstiev. Prídu skúšky a testy, ale Boh ich použije na rozvoj potenciálu, ktorý do vás vložil. Vašou úlohou je rozhodnúť sa, že nikdy neprestanete, bez ohľadu na to, čo sa deje až dovtedy, kým neuvidíte Božie zasľúbenia naplnené vo vašom živote. Existuje len jeden druh ľudí, ktorých diabol nikdy nedokáže poraziť – takí, ktorí sa nikdy nevzdajú.


Pokračujte v napredovaní a dostanete sa tam.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon