Ponúkni vzťah…nie náboženstvo

Ponúkni vzťah...nie náboženstvo

A Ježiš odpovedal a riekol mu: Ameň, ameň ti hovorím. Ak sa niekto nenarodí znova (nový, zhora), nemôže vidieť (poznať, zoznámiť sa, zažiť) kráľovstvo Božie. —JÁN 3:3

Keď niekomu rozprávaš o svojej viere, ponúkaš im náboženstvo… alebo vzťah?

Biblia hovorí, musíme sa znovu narodiť (pozri Ján 3:1-8) – nehovorí, že máme byť náboženskými. Žiaľ, ľudia často prezentujú evanjelium ako zoznam náboženských pravidiel, ale nie ako pravý vzťah s Bohom.

Nasledovanie „kresťanských“ pravidiel a chodenie do cirkvi z teba neurobia kresťana o nič viac, ako sedenie v garáži z teba neurobí auto.

Náboženské pravidlá a nariadenia môžu byť tvrdé, ťažké a môžu na teba naliehať, ale Ježiš toto pre ľudí nechce. Ježiš chce, aby ľudia žili vo vzťahu s Ním.

Keby sa nás niekto opýtal, „Akého si náboženstva?“, tak by sme mu mali rozprávať o osobnom vzťahu s Ježišom a nie o tom, akú cirkev navštevujeme. Rada odpovedám na túto otázku takto, „Ďakujem za opýtanie. Nemám žiadne náboženstvo, ale mám Ježiša.“

Potrebujeme sa pýtať ľudí: „Poznáš Ježiša? Je tvojím priateľom? Máš s Ním osobný vzťah?“

Nabudúce, keď sa ťa niekto opýta na tvoju vieru, tak mu ponúkni vzťah…, nie náboženstvo.


Modlitba

Bože, je jednoduché spadnúť do pasce myšlienok, že človek potrebuje nasledovať nejaký zoznam pravidiel, aby sa stal ozajstným kresťanom. To však nie je viera, akú Ty odo mňa chceš. Posilni ma, aby som zdieľal Tvoje evanjelium spôsobom, ktorý vedie ostatných do vzťahu s Tebou, ktorý mení život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon