Potrebujeme vodcu

Potrebujeme vodcu

„Lebo tento Bôh je naším Bohom na večné veky. On nás bude vodiť až do smrti.“ (ŽALM 48:15)

Som nadšená z poznania, že Boh nás vedie skrze naše každodenné životy. Aké úžasné je vedieť, že máme niekoho, kto nás vedie a zabezpečí, aby sme sa dostali od jedného cieľa v našom živote k ďalšiemu.

Niekedy, keď Dave a ja cestujeme, najmeme si sprievodcu, aby nám ukázal najlepšie a najdôležitejšie časti miesta, ktoré môžeme vidieť. Raz sme sa rozhodli, že chceme preskúmať určité miesto sami a odôvodnili sme to tým, že chceme robiť to, čo my chceme a kedy chceme. Rýchlo sme však zistili, že naša cesta nezávislosti bola takmer zbytočná. Veľkú časť dňa sme boli stratení a potom sme sa snažili nájsť správnu cestu. Zo svojich vlastných chýb sme sa naučili, že pre najlepšie využitie nášho času je dôležité zobrať si radšej sprievodcu, než strácať čas hľadaním určitých miest.

Verím, že tento príklad z nášho cestovania sa dá prirovnať k životom väčšiny ľudí. Chceme si naplánovať svoje vlastné cesty skrze vedenie samých seba a robiť to, čo chceme robiť my kvôli vlastnému pohodliu. Zvyčajne však stratíme naše nasmerovanie a skončí sa to zbytočným plytvaním času. Boh nám v dnešnom verši zasľubuje, že nás prevedie našimi životmi. Robí to prostredníctvom Ducha Svätého, ktorý s nami rozpráva a hovorí nám, kde máme ísť a čo máme robiť, ak Ho jednoducho poprosíme, aby nás viedol.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Každý moment v tvojom živote, až do smrti, kdekoľvek si ty, je tam aj Boh!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon