Viac radosti

Radostné srdce je dobrým liekom, ale zronený duch vysušuje kosti. PRISLOVIA 17:22

Radosť chápem tak, že zahŕňa širokú škálu emócii, od pokojného potešenia až po extrémnu veselosť. Veselé časy sú zábavné a všetci potrebujeme tie chvíle smiechu, až nás budú bolieť bruchá. Pravdepodobne takto nebudeme žiť svoj každodenný život, ale takéto obdobia niekedy potrebujeme. Prečo by nám dal inak Boh schopnosť smiať sa?

Ako kresťania môžeme rásť v našej schopnosti tešiť sa zo života a byť schopní povedať: „Žijem svoj život v stave pokojného potešenia.“ Myslím, že pokojné potešenie je zmesou pokoja a radosti.

Niektoré z gréckych slov, ktoré sa v Biblii týkajú radosti, znamenajú potešenie, veselosť, nesmiernu radosť, prekypujúcu radosť, jasanie, radovať sa nadmieru… s nesmiernou radosťou. Počula som tiež definíciu, ako veľké potešenie alebo šťastie, zdroj potešenia alebo uspokojenia, naplnenie sa radosťou a užívanie si.

Nech už preferujete akúkoľvek definíciu, smutnou realitou je, že tak malo veriacich sú známi radosťou Pánovou. Nedovoľte, aby prešiel ďalší deň bez toho, aby ste zažili Božie kráľovstvo ako centrum spravodlivosti, pokoja a radosti v Duchu Svätom (Rimanom 14:17).


Nie je nič také tragické, ako byť nažive a neužívať si život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon