Prejdi k veci

Prejdi k veci

„O nič sa nestarajte, ale vo všetkom modlitbou a prosbou s ďakovaním nech sa oznamujú vaše žiadosti (definitívne požiadavky) Bohu.“ (FILIPANOM 4:6)

Spomínam si na obdobie mojej cesty s Bohom, kedy ma Boh vyzval, aby som sa pokúsila požiadať Ho o to, čo som chcela, s čo najmenším počtom slov. Mala som zlozvyk veľa rozprávať, keď som sa modlila. Stále som v tom pokračovala, pretože som mala mylnú predstavu, že krátke modlitby nie sú dobré modlitby. Samozrejme, že aj dlhé modlitby sú v poriadku, ak sú úprimné a nevyhnutné.

Keď ma Boh vyzval, aby som svoje prosby vyslovila s čo najmenej slovami, jednoducho ma len požiadal, aby som bola stručnejšia a vecná, a potom na Neho chvíľu čakala, kým prejdem k ďalšej veci, za ktorú sa potrebujem modliť. Keď som to urobila, nemohla som uveriť nárastu moci, ktorá prišla do môjho modlitebného života. Dodnes, keď sa modlím takýmto spôsobom, cítim väčšiu moc a prítomnosť Ducha Svätého, ktorá narastá, keď neprestávam. Naučila som sa, že niektoré z najmocnejších a najúčinnejších modlitieb, ktoré sa môžem modliť, sú napr.: „Ďakujem Ti, Pane,“ „Ó, Bože, potrebujem Tvoju múdrosť,“ „Daj mi silu pokračovať, Pane,“ alebo „Milujem Ťa, Ježiš.“ A spravidla najsilnejšia zo všetkých je: „Pomôž mi, Pane!!!!“ Vidíte? Len pár slov nás dokáže spojiť s nebom, pretože vzývame Pána, aby konal v náš prospech. Nie sú to modlitby, ktoré robia tých pár slov účinnými, ale je to úprimnosť a viera, ktorá je v nich.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Kvalita vždy prevyšuje kvantitu, dokonca aj v modlitbách.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon