Prejdi to

Prejdi to

„Aj keby som išiel dolinou tône smrti, nebudem sa báť zlého, lebo ty si so mnou; tvoj prút [na ochranu] a tvoja palica [na vedenie] ma potešujú.“ (ŽALM 23:4)

Často rozprávame o tom „čo prežívame“, ale dobrou správou je, že keď niečím prechádzame, nie sme uviaznutí v našich problémoch bez východiska. Boh nám nikdy nezasľúbil život bez problémov, ale zasľubuje, že bude s nami a nikdy nás neopustí a nezanechá. Keď nás Boh cez niečo prevedie, vždy nás naučí cenné lekcie, ktoré môžeme použiť v budúcnosti.

Jedny z najdôležitejších chvíľ v živote, kedy potrebujeme počuť Boží hlas, sú chvíle ťažkostí a potreba toho, aby nás Boh viedol. Čo by sme mali urobiť? Ako dlho bude ten problém trvať? Dnešný Žalm hovorí, že Boh nás vždy bude sprevádzať, bez ohľadu na to, čím prechádzame. Dôvera Bohu, že nám pomôže, nám zabráni vzdať sa uprostred našich ťažkostí.

Kniha Hebrejom hovorí, že Boh chce, aby sme tou cestou prešli, a aby sme si na jej konci uvedomili, že sa naša nádej naplnila (pozri Hebrejom 6:11). Satan nás chce odradiť, aby sme sa vzdali, ale Boh nám dáva silu cez to prejsť! Nebuďte niekým, kto niečo začína, ale nedokončí, keď prídu ťažké časy. Keď niečo začíname, mali by sme si spočítať náklady a ubezpečiť sa, že máme na to, aby sme to aj dokončili, aby sme potom nevyzerali hlúpo. Odhodlanie je to, čo nás dovedie na koniec – schopnosť pokračovať, aj keď sú všetky dobré pocity preč a ostatní to už vzdali. Ak tým naozaj prejdete až do konca, dostanete odmenu za svoju vieru.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Keď budeš prechádzať údoliami života, Boh ťa vždy povedie a poteší ťa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon