Premena zlého na dobré

Vy ste, pravda, zamýšľali proti mne zlé, ale Boh to obrátil na dobré, aby tak učinil, čo je dnes zjavné: totiž, aby mnohých ľudí zachoval nažive. 1.MOJŽIŠOVA 50:20

Boh chce obnoviť vašu dušu. Čím bližšie sa k Nemu dostanete, tým viac budete zažívať Jeho uzdravenie, posilnenie a obnovenie moci. Vezme vás späť na miesto, kde sa váš život vymkol z koľají a od tohto momentu dá všetko do poriadku.

Jozef je klasickým biblickým príkladom toho, ako Boh berie to zlé, čo bolo použité proti nám a zmení to, aby to fungovalo pre naše dobro. V tejto dramatickej scéne, kde Jozef hovorí, v 1.Mojžišovej 50:20, svojim bratom, že zlo, ktoré mu chceli urobiť (a bolo to naozaj zlé), Boh použil na dobro, aby zachránil ich, ich rodiny a statisíce iných ľudí v čase hladomoru.

Vo svojom vlastnom živote nemôžem pravdivo povedať, že by som bola rada, že som bola zneužitá. Ale vďaka sile odpustenia a odovzdania mojej bolesti Bohu, On ma uzdravil a urobil zo mňa lepšieho, silnejšieho, duchovne mocnejšieho a citlivejšieho človeka. Obnovil moju dušu, zahnal strach a neistotu. Môžem dôverovať, milovať, odpúšťať a žiť s jednoduchosťou v mojom prístupe k životu, pretože Boh obnovil moju dušu a On môže urobiť to isté aj pre vás.


Ak sa vo vašom živote stali zlé veci, pamätajte na toto: Len Boh môže zmeniť vašu situáciu. On môže zmeniť zlé na dobré.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon