Radosť z viery

Keď nieto videnia, je ľud rozpustilý (hynie);… PRÍSLOVIA 29:18 (ROH)

Kniha Prísloví hovorí, že tam, kde niet vízie, ľudia sú rozpustili. Vízia je niečo, čo vidíme vo svojej mysli. Jedná definícia hovorí, že je to „mentálny pohľad“. Môže to byť niečo, čo Boh vkladá do našich sŕdc alebo to môže byť niečo, čo chceme, aby sa stalo a v modlitbe sme to odovzdali Bohu. Vízia pre naše životy zahŕňa spôsob, akým rozmýšľame o sebe a svojej budúcnosti.

Všimla som si, že niektorí ľudia sa boja veriť v niečo dobré. Myslia si, že sa tak môžu pripraviť na sklamanie. Neuvedomili si, že ak neveria, budú neustále sklamaní. Mám pocit, že ak verím za veľa a dostanem len polovicu z toho, budem na tom lepšie, ako keby som neverila za nič a dostala toto všetko. Chcem vás povzbudiť, aby ste začali veriť za dobré veci. Verte, že môžete urobiť čokoľvek, čo potrebujete v živote urobiť skrze Krista. Keď veríte, povzbudzuje to vieru vo vašom srdci, viera potešuje Boha a privádza nás k Nemu bližšie.

Odmietnite postoj „toto sa nikdy nestane“. Nechajte svoju vieru rásť. Ak si nie ste istí, ako to urobiť, začnite tým, že si urobíte inventúru svojich myšlienok. Čo si v poslednej dobe myslíte a čomu veríte? Úprimná odpoveď vám pomôže pochopiť, prečo ste nedostávali to, čo ste chceli dostať.


Boh nás pozýva, aby sme sa smelo modlili, s dôverou v Jeho dobrotu k nám a ja vám odporúčam, aby ste začali dnes!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon