Raduj sa v nádeji, že zažiješ Božiu priazeň

Raduj sa v nádeji, že zažiješ Božiu priazeň

Skrze ktorého sme dostali aj [svoj] prístup (vstup, uvedenie) vierou do tejto milosti (stavu Božej priazne), v ktorej (pevne a bezpečne) stojíme, a chválime sa nádejou slávy Božej. – Rimanom 5:2

Biblia je plná zasľúbení plných nádeje pre teba aj pre mňa. Máme prístup do Božej prítomnosti. On nás chce uzdraviť z našich chorôb. On chce naplniť všetky naše potreby. Je toho oveľa viac… nedá sa to všetko ani spočítať! Preto je také smutné, keď kresťania kvôli nedostatku viery nezískajú Božie zasľúbenia.

Je tu otázka: „Očakávaš tieto zasľúbenia?“ Dobré veci sa začnú diať, keď sa raduješ v nádeji, že budeš pravidelne zažívať Božiu priazeň.

Lukáš 2:52 nám hovorí, že Ježiš rástol v priazni u Boha aj ľudí. Ty a ja máme prístup k Božej priazni vierou. Môžeme v tejto priazni rásť a zažívať Jeho zasľúbenia rovnako ako Ježiš. Hoci tieto veci ešte teraz vo svojom živote nevidíš, môžeš sa radovať a vložiť svoju nádej na Boha s vedomím, že prídu.

Všetko, čo je v Biblii zasľúbené, je pre nás. Takže sa raduj v nádeji, že práve teraz zažiješ Božiu slávu a On vypôsobí v tvojom živote neuveriteľné veci.


Modlitba

Bože, očakávam a teším sa z Tvojich zasľúbení pre mňa. Verím, že naplníš všetko, čo si mi zasľúbil vo Svojom Slove.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon