Sám poznávaj Slovo

… Písal som vám, mládenci, že ste silní, a že slovo Božie [vždy] zostáva vo vás (vo vašich srdciach), a zvíťazili ste nad tým zlým. – 1. JÁN 2:14

Ak sa čuduješ, prečo sa ti vždy zdá, že si pod útlakom – čelíš takému alebo inému problému – a v živote nevíťazíš, tak možno potrebuješ tráviť viac času zostávaním v Slove.

Veľa veriacich chodí do cirkvi každý týždeň, aby počúvali, ako im niekto iný káže Slovo, ale oni sami Slovo nepoznajú. Ak chceš žiť víťazne, tak daj Božie Slovo na prvé miesto vo svojom každodennom živote. Prakticky by to znamenalo, že kým sa ráno pripravuješ vyznávaš Slovo, počúvaš vyučovanie alebo chvály na ceste do práce. Možno využiješ svoju obedňajšiu prestávku na čítanie Slova alebo prechádzku na modlitbu.

Toto je len pár nápadov na zakomponovanie Božieho Slova do tvojho života. Urob to, čo je pre teba najlepšie, aby si pravidelne a nepretržite stíhal Jeho pravdu. Ak dáš Jeho Slovo na prvé miesto, zmení to tvoj život.

Modlitba

Pane, chcem plne integrovať Tvoje Slovo do svojho života. Nechcem, aby mi len raz za týždeň niekto kázal Slovo, ale chcem ho sám poznať. Veď ma a ukáž mi spôsob, ako systematicky čítať a poznať Tvoje Slovo.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon