Sebakontrola, nie sebauspokojenie

Sebakontrola, nie sebauspokojenie

„ale tá, čo žije v rozkošiach [oddáva sa luxusu a sebauspokojeniu] je zaživa mŕtva.“ (1.TIMOTEOVI 5:6, SEB)

Raz som videla prsteň, ktorý som si chcela kúpiť a mohla som si ho aj dovoliť, pretože som mala ušetrené nejaké peniaze. Našla som si čas, aby som sa za to modlila. Otestovala som sa tým, že som si ho nekúpila hneď a spýtala som sa: „Bože, je to v poriadku, ak si kúpim tento prsteň? Vieš, urobím čokoľvek, čo chceš, aby som s týmito peniazmi urobila, ale chcela by som ho mať, ak je to v poriadku.”

Necítila som žiadne nutkanie, že by som si ho nemala kúpiť, tak som to urobila.

Bol by to dobrý koniec príbehu, no stalo sa ešte niečo iné – bol tam aj náramok. Predavač mi povedal: „Náramok je na predaj, ale len do zajtrajška. Na vašej ruke vyzerá skvele.“

Váhala som, ale išla som nájsť Davea, lebo som si myslela, že mi ho možno kúpi.

Dave sa na to pozrel a aj on si myslel, že je pekný a povedal: „No, určite, môžeš si ho zobrať, ak chceš.“

Ja som však vo svojom srdci vedela, že si ho kúpiť nemám. Určite by to nebol hriech, ak by som si ho kúpila. Avšak, vedela som, že by bolo pre mňa lepšie, ak by som si nekúpila niečo, čo sa mi páčilo, no nepotrebovala som to. Ak by som to takto urobila, tak by to viac rozvinulo môj charakter.

V tom čase som vnímala, že Boh by to uvoľnil a ja by som si ho kúpila neskôr, ak by som ho stále chcela. Jednoducho som nemala pokoj v tom, aby som si náramok kúpila v ten istý deň ako prsteň. Ak sa teraz pozriem dozadu vidím, že cvičenie sebaovládania bolo pre mňa lepšie, než sebauspokojenie.

Ak naozaj chceme byť šťastní, musíme počúvať Boha. On nám povie, či je pre nás niečo dobré alebo nie.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dovoľ Bohu, aby ťa viedol v malých veciach v tvojom živote presne tak isto, ako vo veľkých.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon