Si Milovaný

Si milovaný

A my sme poznali (porozumeli, uvedomili si skrze pozorovanie a skúsenosť) a uverili (uverili a stáli na tom) v lásku, ktorú má Boh k nám. Boh je láska, a kto zostáva v láske, zostáva v Bohu a Boh zostáva v ňom. 1.JÁN 4:16

Sme stvorení Bohom pre lásku. Milovať a byť milovaní je to, vďaka čomu sa oplatí žiť. Dáva to životu zmysel a cieľ. Ak sme však dopustili, aby nás hriech, neodpustenie alebo minulosť oddelili od Božej lásky, zanechá nás to hladných po láske a nešťastných.

Mnoho ľudí nemôže udržiavať zdravé a trvalé vzťahy, pretože buď nevedia prijímať lásku alebo kladú na iných neoprávnenú požiadavku, aby im dali to, čo im môže dať len Boh. Výsledkom je frustrácia, ktorá môže často viesť k zániku manželstiev a zničeniu priateľstiev.

Biblia nás učí, že Boh miluje dokonalo a bezpodmienečne. Jeho dokonalá láska k nám nie je založená na našej dokonalosti. Boh nás miluje, pretože to On chce! Boh je láska (1.Ján 4:8). Láska je to, kým On je. Boh miluje vždy a všetko, čo vy musíte urobiť, je prijať túto lásku a žiť každý deň s dôverou a vedomím, že Jeho láska dáva vášmu životu zmysel a cieľ.


Zjavenie dokonalej Božej lásky k nám môže zmeniť náš život a naše chodenie s Ním.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon