Si plný nádeje?

Si plný nádeje?

A viera je podstatou [potvrdenie, list vlastníctva] toho, na čo sa človek nadeje, presvedčením o veciach, ktoré sa nevidia [to, čo nie je zjavené zmyslom, je vnímané ako skutočný fakt]. – ŽIDOM 11:1

Keď premýšľaš o svojej budúcnosti, tak máš nádej alebo zápasíš s pocitom strachu?

Ľudia, ktorí zažili v minulosti Božiu vernosť, majú nádej pre ich budúcnosť. Vedia, že aj zlá situácia sa môže za pár minút obrátiť v úžasné svedectvo.

Na druhej strane ľudia, ktorí stratili nádej, sa pozerajú na život z perspektívy ustráchanosti. Bratranec obáv strach, kradne schopnosť užívať si bežný život a spôsobuje, že ľudia sú úzkostliví s ohľadom na ich budúcnosť.

Nádej je opakom strachu a je blízkou príbuznou viery. Keď veríme v Boha, tak nás to vedie k nádeji a náš pohľad na život a budúcnosť je pozitívny.

Nádej nám umožňuje nechať svoje nezodpovedané otázky v Božích rukách; dáva nám silu zostať v pokoji a umožňuje nám veriť, že to najlepšie je pred nami.

Keď dôveruješ Božej láske, môžeš mať nádej. On má moc ťa zabezpečiť a previesť každou situáciou.


Modlitba

Bože, rozhodujem sa Ti veriť, pretože viem, že to prináša nádej. Nemusím sa báť, pretože sa dokážeš o mňa postarať a preto sa nádejam na Teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon