Sloboda byť neoblomným

Sloboda byť neoblomným

[Mojím predurčením je], aby som poznal Jeho, aj moc Jeho vzkriesenia… —FILIPANOM 3:10

Neoblomné nasledovanie Boha nie je práve ľahké, ale rozhodne stojí za to. Nemôžeš však naozaj nasledovať Boha, pokiaľ nezažiješ skutočnú slobodu.

Boh nás oslobodzuje. Je skvelé byť slobodnými od viny, odsúdenia a neustáleho zapodievania sa, čo si o nás ľudia myslia.

Sme oslobodení zo strachu z neúspechu, keď vieme, kým sme v Kristovi. To nám dodá odvahu, aby sme boli schopní vykročiť a nasledovať Božie zasľúbenia.

Jednou z najväčších slobôd, akú mi Boh dal, je sloboda byť sama sebou. Mnoho rokov som sa pokúšala byť niekým iným. Pociťovala som potrebu byť ako tá či tamtá, pritom som vedela, že nie som ako tí druhí. Dovtedy som skúšala byť ako ostatní, pokiaľ mi Boh neukázal, akou ma On stvoril a akou ma chce mať. Oslobodilo ma to od seba samej, preto sa môžem zamerať na Ježiša a zasiahnuť ostatných spôsobom, akým chce On.

Filipanom 3 hovorí, že Pavol bol odhodlaný a neoblomný mať tie veci v živote, za ktoré Ježiš Kristus zomrel. Chcel poznať Krista a moc vzkriesenia. Verím, že keď sa znovuzrodíme, povstáva v nás duch odhodlania. Môžeme ho nazvať vášňou či horlivosťou Ducha Svätého. Dáva nám potrebný „elán“, aby sme v ťažkých časoch povedali „Nevzdám sa toho, aby som mala intímny, vášnivý, hlboký, osobný vzťah s Bohom. Nevzdám sa, aby som bola tou, akou ma chce Kristus“.

Buď neoblomným zostať vo viere a prijať Božie zasľúbenia. Pamätaj si, že Mu patríš a dal ti neoblomného ducha!


Modlitba

Bože, chcem žiť nový život a neoblomne nasledovať Teba a Tvoje zasľúbenia. Dôverujem Ti, že mi pomôžeš byť takou osobou, akou si ma stvoril a pomôžeš mi zažívať skutočnú slobodu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon