Správaj sa k ľuďom dobre

Správaj sa k ľuďom dobre

„Ten, kto zapcháva svoje ucho, aby nepočul kriku chudobného, bude tiež raz volať, ale nebude vyslyšaný.“ (PRÍSLOVIA 21:13)

Dnešný verš znamená, že ak nevenujem pozornosť ľuďom v núdzi a nerobím nič preto, aby som im pomohla, Boh možno nebude ochotný odpovedať na moje volanie o pomoc, keď to budem potrebovať.

Byť dobrý k ľuďom znamená byť dobrý aj k tým, ktorí nepatria medzi našich priateľov alebo rodinu. Pamätám sa, ako som raz čítala štatistiku, ktorá hovorila, že priemerný vek bezdomovca v St. Louis bol sedemnásť rokov. V mojom meste! Moja reakcia pred dvadsiatimi rokmi mohla byť: „Toto je skutočne žalostné.“ Dnes si však uvedomujem realitu takú, aká je a poviem: „Idem a niečo s tým urobím!“ Ľudia môžu povedať: „Ľahko sa ti to hovorí, Joyce. Máte veľkú službu a prístup k mnohým ľuďom, ktorí vám môžu pomôcť.“ Možno vy nemáte zdroje, ktoré sú dostupné v službe pre nás, ale máte rovnakú schopnosť modliť sa, ako mám ja. Môžete to navrhnúť iným organizáciám, ktoré sa pokúšajú pomáhať ľuďom a napĺňajú ich potreby. Môžete ísť a pracovať ako dobrovoľníci. Každý z nás môže niečo urobiť, ak to naozaj chce.

Verím, že mnohé naše modlitby zostávajú bez odpovede, a že niekedy nepočujeme Boží hlas, pretože ak vidíme ťažké situácie v životoch ľudí okolo nás, neprejavujeme milosrdenstvo ani súcit. Pravdou je, že môžeme mať obrovskú žatvu len tým, že budeme milí! Pre Boha je veľmi dôležité, aby sme sa k iným ľuďom správali dobre. Ak na vás niekto niekedy zabudol, alebo s vami zlé zaobchádzal, potom viete, aké bolestivé to je. Ak sa chcete modliť efektívne modlitby – ak chcete, aby sa Božie uši zapodievali zvukom vášho hlasu – budete sa musieť k iným ľuďom správať dobre a byť k ním láskaví.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Jednou z najväčších vecí, ktorú kedy môžeš urobiť, je pomôcť niekomu, kto je menej šťastný než si ty.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon