Srdcové záležitosti

So všemožnou bdelosťou chráň si srdce, lebo z neho pramení život PRÍSLOVIA 4:23

Naše srdcia reprezentujú našu myseľ a naše najhlbšie časti. Je dôležité, aby sme Bohu slúžili s čistým srdcom. Človek môže urobiť správnu vec a predsa nemusí mať srdce v poriadku. Kráľ Amacja bol takým mužom. Bolo povedané, že urobil všetky veci správne, ale jeho srdce nebolo v poriadku, a preto sa to Bohu nepáčilo (2.Kronická 25:2).

Urobiť si čas na skutočné preskúmanie našich motívov môže byť bolestivé cvičenie, ale je to veľmi cenné. Slúžiť Bohu celým srdcom je to, čo nás k Nemu približuje.

Biblia hovorí, že nemáme robiť dobré skutky, aby nás ľudia videli alebo sa modliť, aby sme zapôsobili na ľudí. Ak to čo robíme, robíme ako Pánovi, potom naša odmena príde od Neho.

Nájdite si čas na to, aby ste sa v modlitbe pozreli na všetky veci, ktoré robíte a poproste Boha, aby vám odhalil, či je niektorý z vašich motívov nečistý. Ak je, potom môžete s Božou pomocou urobiť zmenu. Robte to, čo robíte, pretože naozaj veríte, že je to Božia vôľa a robte to preto, aby ste oslávili Jeho. Keď to urobíte porastie vaša dôvera a blízkosť k Bohu.


Boh sa viac zaoberá tým, prečo veci robíme, ako tým, čo robíme. Ľudia vidia naše skutky, ale Boh vidí naše srdce!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon