Staň sa tou osobou teraz

… jedno robím [je to moja jediná túžba]: zabúdam na to, čo je za mnou, a snažím sa o to, čo je predo mnou; cieľ mám vždy pred očami a bežím za odmenou [najvyššieho] nebeského povolania Božieho v Kristovi Ježišovi FILIPANOM 3:13-14

Ľútosť nad minulosťou je primárnym zlodejom radosti a pokoja. Či už bola urobená chyba pred dvadsiatimi rokmi alebo pred dvadsiatimi minútami, nemôžete s tým nič iné urobiť, len činiť pokánie, prijať odpustenie, zabudnúť na minulosť a ísť ďalej. Ak existuje niečo, čo môžete urobiť, aby ste odstránili dôsledky vašich chýb, urobte to všetkými prostriedkami. Ale podstatou je, že stále musíte zanechať minulosť, aby ste uchopili budúcnosť.

Rovnako ako Pavol, aj my všetci sa tlačíme k dokonalosti, ale nikto z nás ju ešte nedosiahol. Aj keď znášal ťažkosti, verím, že Pavol si svoju životnú cestu a službu užíval a táto jeho „jediná túžba“ bola jedným z dôvodov prečo. Naučil sa zabudnúť na svoje chyby a odmietol žiť v ľútosti nad minulosťou.

Vždy si pamätajte, že ľútosť kradne prítomnosť! Boh nás povolal, aby sme Mu boli bližšie v prítomnosti. Keď lipneme na minulosti, odložíme svoju vieru a prestaneme veriť, potom stratíme pokoj a radosť.

Nech je toto pre vás deň rozhodnutia – deň, keď skončíte s ľútosťou. Staňte sa osobou prítomnosti. Žite v prítomnosti. Boh má s vami plán teraz. Dôverujte Mu dnes.


Boh dáva milosť, radosť a pokoj pre dnešok, ale nedáva milosť pre včerajšok alebo zajtrajšok. Ži život jeden deň za druhým.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon