Táto cesta je lepšia

Táto cesta je lepšia

„No, ja vám hovorím pravdu, že vám je to užitočné (dobré, účelné, výhodné), aby som ja odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ neprijde k vám; ale ak odídem, pošlem ho k vám.“ (JÁN 16:7)

Prítomnosť Ducha Svätého v našich životoch je úžasná a je nad rámec čohokoľvek, čo si vieme predstaviť. On je náš Potešiteľ a to znamená, že nám pomôže, a poteší nás vždy, kedykoľvek sme zranení, keď prechádzame životom. Rada rozmýšľam o Duchu Svätom, ktorý je tak blízko ako môj nasledujúci nádych.

Duch Svätý nás vedie a smeruje do Božieho plánu pre naše životy. Naučiť sa nasledovať Jeho vedenie je s určitosťou nejaká cesta. Sme zvyknutí žiť a byť vedení našimi vlastnými myšlienkami, pocitmi, túžbami, ale ako kresťania sa potrebujeme naučiť, ako byť vedení Duchom Svätým. Ježiš prišiel ako človek a rozumie všetkému, cez čo prechádzame. To, že mi Ježiš rozumie, mi prináša veľkú útechu! On je trpezlivý a bude pokračovať v práci s nami tak dlho, pokiaľ budeme ochotní učiť sa od Neho.

Prečo by ináč Ježiš povedal, že bude pre nás lepšie, keď On odíde a pošle nám Ducha Svätého? Čo by mohlo byť lepšie, ako mať Ježiša osobne na zemi? Ježiš mohol byť v tom istom čase iba na jednom mieste, ale Duch Svätý môže byť všade, pracuje v každom jednom z nás, v tom istom čase. Toto je úžasné! On nás nikdy neopustí a nikdy nás nezanechá ani na jediný okamih. On o nás vie všetko a uzdravuje všetko, čo je zranené alebo rozbité, dáva všetko do poriadku. Každý deň sme na tom lepšie a lepšie v každom smere skrze úžasnú moc, a múdrosť Ducha Svätého.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Popros Ducha Svätého, aby ťa zobral takého aký si a zmenil ťa na takého, akého ťa chce mať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon