Udrž to v jednoduchosti

Udrž to v jednoduchosti

„Ale sa bojím, aby snáď tak, ako čo had zviedol Evu svojou chytrosťou, neporušili sa tiež nejako vaše mysle a neodvrátili od prostoty (jednoduchosti) a čistoty oproti Kristovi.“ (2. KORINŤANOM 11:3)

Boh naozaj chce, aby naše vzťahy a komunikácia s Ním boli jednoduché. Avšak diabol prekrútil naše zmýšľanie o modlitbe, pretože vie, aká je mocná a zároveň vie, aké ľahké by to pre nás mohlo byť.

Stačí si položiť otázku: „Prečo by nás Boh stvoril pre komunikáciu a spoločenstvo s Ním, a potom by to skomplikoval?“ Boh nič neskomplikoval. On pre nás pripravil jednoduchý a príjemný spôsob ako sa modliť a užívať si čas strávený s Ním. Satan chce, aby sme verili, že modlitba musí trvať dlho, a že sa musí riadiť konkrétnymi pravidlami. On zahalil modlitbu pravidlami a nariadeniami, a kradne slobodu a tvorivosť, ktoré Boh chce, aby sme si pri modlitbe využívali. Snaží sa nám zabrániť, aby sme mali vieru a presvedčiť nás, že naozaj nie sme dostatočne hodní toho, aby sme sa s Bohom rozprávali a počuli Jeho hlas.

Keď sa modlíme, diabol sa nás vždy snaží odsúdiť tým, že nám bude hovoriť, že sa nemodlíme dostatočne dlho, alebo správnym spôsobom, a že naše modlitby neprinesú žiadne zmeny. Tiež sa nás pri modlitbe pokúša rozptyľovať. Z týchto dôvodov majú ľudia často pocit, že modlitba je ťažká a neplodná, takže sa zriedkakedy modlia.

Všeobecne sa zdá, že mnoho ľudí je frustrovaných a nespokojných so svojimi modlitbami, avšak toto je možné zmeniť. Môžeme sa modliť jednoduché, úprimné modlitby vo viere a môžeme si byť istí, že Boh ich počuje a odpovedá.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Udrž to jednoduché, sestra (alebo brat)!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon