Už žiadne predstieranie

Už žiadne predstieranie

Lebo sme jeho [Božím vlastným] dielom, stvorení v Kristovi Ježišovi [znovuzrodení] nato, aby sme konali dobré skutky, ktoré Boh vopred prihotovil (vopred naplánoval), [chodiac po cestách, ktoré vopred] pripravili aby sme v nich chodili [žili dobrý život, ktorý nám On vopred pripravil, aby sme žili] EFEŽANOM 2:10 (ROH)

Dlhé roky som bola v trápení a nešťastná. Napriek tomu som sa, ako aj mnoho iných ľudí, tvárila, že je všetko v poriadku. My ľudia predstierame, že je to benefit pre iných, ak nevedia o našom trápení a ani nechceme, aby to vedeli. Dokonca niekedy predstierame aj sami pred sebou, že nemusíme čeliť a riešiť ťažké problémy.

Možno vás to vystihuje. Možno viete, aké to je byť jedným človekom vo vnútri a iným navonok. Vo svojom živote som predstierala, že som sebavedomá a v niektorých ohľadoch som aj bola. Napriek tomu som mala nízke sebavedomie a moja tzv. dôvera nebola v skutočnosti založená na tom, kto som v Kristovi. Bola založená na prijatí ostatnými, na mojom vzhľade, úspechoch a na iných vonkajších faktoroch. Ak by sme odstránili to vonkajšie „pozlátko”, bola som vystrašená.

V mojom živote nastal deň, keď som si uvedomila, že musím čeliť pravde a prestať predstierať. Keď skutočne otvoríme svoje srdcia a necháme Boha pôsobiť v našich životoch, môžeme prestať predstierať, že sme niekým, kým nie sme. Môžeme byť šťastní a slobodní, radovať sa z človeka, ktorým nás Boh stvoril.


Nikdy nie sme skutočne slobodní, kým nebudeme môcť žiť bez pretvárky, cítiť sa pohodlne a byť tým, kým sme!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon