Vedený Duchom

Vedený Duchom

„Ak žijeme Duchom [Svätým], podľa Ducha aj konajme! [Ak máme Ducha Svätého, máme život v Bohu, poďme dopredu chôdze v súlade, naše konanie kontrolované Duchom.]“ (GALAŤANOM 5:25, SEB)

Dnešný verš hovorí o živote a chodení podľa Ducha, čo je to isté, ako byť vedený Duchom. Existuje veľa vecí, ktoré nás môžu viesť – ľudia, diabol, telo (naše vlastné telá, mysle, vôľa a emócie) alebo Duch Svätý. Vo svete sa k nám prihovára mnoho hlasov a niekedy sa prihovárajú aj súčasne. Je nevyhnutné, aby sme sa naučili, ako sa nechať viesť Duchom Svätým. Nezabudnite: On je ten, ktorý pozná Božiu vôľu a je poslaný, aby prebýval v každom z nás, aby nám pomohol byť tými, kým nás Boh stvoril, a aby sme mali všetko, čo nám chce dať.

Duch Svätý žije v nás aby nám pomáhal. Jeho pomoc nemusí byť na počiatku vždy vítaná, ale vďaka Bohu, On je vytrvalý a nevzdá sa nás. Každý deň by sme mali pozdvihnúť svoj hlas a zo všetkých síl povedať: „Duchu Svätý, si vítaný v každej oblasti môjho života!“

Keď pozvete Ducha Svätého do každej oblasti svojho života, On príde. Bude sa k vám prihovárať, viesť vás, naprávať vás, pomáhať vám a posilňovať vás. Aj niekto iný sa vás môže pokúsiť viesť, ale Duch Svätý vám dá silu, aby ste im odolali a umožní vám nasledovať Jeho vedenie.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Opýtaj sa sám seba, kto vedie tvoj život. Si to ty, iní ľudia, emócie, klamstvá satana alebo je to Duch Svätý?

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon