Všímať si malé veci

Preto sa napomínajte (povzbudzujte, nabádajte) navzájom a vzdelávajte (posilňujte a budujte) jeden druhého, jako aj robíte. – 1. TESALONIČANOM 5:11

Jedného dňa som išla do administratívnej budovy a nejaký muž stojaci nablízku mi otvoril dvere. Poďakovala som sa mu a usmiala sa.

„Ste piaty človek, ktorému som podržal dvere,“ povedal, „prvý človek, ktorý sa usmial a druhý, ktorý mi poďakoval.“
S úsmevom na tvári som sa mu poďakovala druhýkrát. Potom som premýšľala, koľkokrát berieme iných ako samozrejmosť aj v tých jednoduchých veciach, ako je otvorenie dverí pre cudzieho človeka.

Často pochválime ľudí, keď pre nás urobia veľké veci. Ako často však oceníme malé veci?

Ak niekto pre teba urobí niečo milé a poďakuješ mu, tak ho to buduje a povzbudí. Veľa to pre neho znamená. Presne tak, ako pre toho muža pri administratívnej budove.

Prišiel dnes tvoj autobus včas? Ak áno, poďakoval si sa šoférovi? Keď si naposledy jedol v reštaurácii, poďakoval si sa čašníkovi, že ti dolial vodu do pohára bez toho, aby si ho o to poprosil? Toto je pointa na ktorú chcem upozorniť – Rozvíjaj postoj vďačnosti k ľuďom vo svojom živote.

Modlitba

Pane, daj aby som si uvedomil a všímal aj tie malé, nápomocné veci, ktoré pre mňa ľudia robia. Nechcem byť nevďačný. Namiesto toho im chcem poďakovať a tým ich budovať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon