Vysoké náklady na nízku životnú úroveň

Vysoké náklady na nízku životnú úroveň

Lebo čože to osoží človekovi, keby získal hoci aj celý svet a svoju dušu utratil [požehnaný život v Božom kráľovstve]? Alebo jaké výmenné dá človek za svoju [požehnanú] dušu [v Božom kráľovstve]? – MATÚŠ 16:26

Satan nás láka, aby sme žili na nízkej životnej úrovni, ale Boh nás láka, aby sme vyšli vyššie. Jedna z najhorších chýb, ktorú môžeme urobiť, je uspokojiť sa, mysliac si, že to, čo momentálne máme, je dobré alebo to najlepšie, čo môžeme urobiť. Nízke očakávania sú našou brzdou, pretože Boh môže prostredníctvom nás robiť len tie veci, o ktorých veríme, že ich môže urobiť.
Buď opatrný, aby si sa duchovne nedostal na „dobré miesto“.

Nechcem byť priemernou, pretože neslúžim priemernému Bohu. Boh je excelentný a chcem nasledovať Jeho príklad. Ako hovorí vyššie uvedený verš: môžeme získať celý svet, ktorý je ponúkaný a nakoniec stratiť požehnaný život, ktorý pre nás Boh má.
Život na nízkej úrovni má vysoké náklady. Nič nestojí za to, aby si sa vzdal nádherného, pokojného, radostného, spravodlivého a svätého života, ktorý môžeš mať v Kristovi tu na zemi. Ak márniš svoj život odmietaním Božej vôle a žiješ život podľa seba, tak žiješ na nízkej úrovni.

Boh chce, aby si bol požehnaný, no nechce, aby si sa snažil o to postarať sám. Nechce, aby si hľadal veci viac ako Jeho. Pamätaj si, že ak hľadáme najprv Boha a Jeho Kráľovstvo, všetky požehnania, ktoré pre nás má v zálohe, prídu. Toto je život na vysokej úrovni!


Modlitba

Pane, nechcem sa uspokojiť so životom na nízkej úrovni. Pomôž mi sústrediť sa na Teba, aby som mohol dnes žiť na vysokej úrovni Tvojho Kráľovstva.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon