Vytvor správnu atmosféru

Vytvor správnu atmosféru

„Ak je to možné, nakoľko to závisí od vás, majte pokoj so všetkými ľuďmi.“ (RIMANOM 12:18)

Ak chceme počuť Boží hlas, potrebujeme vytvoriť atmosféru priaznivú pre Jeho prítomnosť. Pod atmosférou mám na mysli prostredie alebo náladu, ktorá nás obklopuje. Atmosféru vytvárajú postoje, avšak niektoré postoje zlepšujú a niektoré bránia nášmu vzťahu s Bohom.

Môžeme cítiť nepokoj v atmosfére, keď sú prítomné hádky. Rovnako môžeme aj cítiť pokoj na miestach, kde sú ľudia a situácia pokojná. Mali by sme pracovať na vytváraní a udržiavaní atmosféry pokoja, nech ideme kdekoľvek, pretože uprostred nepokojov nemôžeme počuť Jeho hlas. Postoj sváru a rozbrojov nevytvára atmosféru, v ktorej Boh bude hovoriť. Boh rozpráva v atmosfére pokoja, kde sú srdcia – a mysle – v pokoji a plné lásky.

Aby sme si mohli vychutnať plnosť Božej prítomnosti, potrebujeme neustále udržiavať okolo seba a vo svojich srdciach atmosféru, ktorá nám umožní ctiť si Ho. Ak chceme počuť Boží hlas, musíme sa vzdať všetkých zlých postojov k panstvu Ježiša Krista, aby sme mohli vytvoriť atmosféru, v ktorej budeme vnímať Jeho prítomnosť a počuť Jeho hlas.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď „tvorcom pokoja“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon