Vzťah, nie pravidla

Dám vám nové srdce a nového ducha do vášho vnútra; odstránim kamenné srdce z vášho tela a dám vám srdce mäsité. EZECHIEL 36:26

Mnohokrát, keď sa niekto znovuzrodí, prvé veci, ktoré mu povedia, sú: „Musíš zmeniť účes alebo sa obliecť inak. Máš tetovanie, ktoré treba zakryť. Máš náušnicu na nesprávnom mieste.“ Ich vstup do kresťanstva je zoznam pravidiel, vecí, ktoré musia urobiť a čo urobiť nesmú, podľa toho, čo ľudia považujú za správne či nesprávne.

Žiaľ, príliš často s nimi vôbec nikto nehovorí o ich srdci alebo o ich vzťahu s Bohom. Namiesto toho, je to o všetkých tých veciach, ktoré musia urobiť, ak chcú byť súčasťou konkrétnej náboženskej organizácie. Hoci nás Boh povedie k pozitívnym zmenám v našom živote, plne nás akceptuje takých, akí sme a my musíme urobiť to isté pre nových kresťanov. Dajte im čas a Boh ich povedie tým, že im dá nové túžby.

Ježiš zomrel, aby sme mohli mať hlboký, vášnivý a osobný vzťah s Bohom. Nezomrel, aby nám dal zoznam pravidiel. Dal nám niečo oveľa hlbšie a oveľa lepšie – dal nám prístup k Bohu, aby sme mohli byť v úzkom osobnom vzťahu s našim nebeským Otcom.


Čím bližšie ste k Bohu, tým viac vás bude láskyplne a láskavo meniť z vnútra navonok.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon