Zaručené!

Zaručené!

„[Duch] ktorý je zárukou nášho dedičstva [prvotiny, záväzok, záloha za naše dedičstvo] na vykúpenie [všetkých] tých, ktorých si získal, na chválu jeho slávy.“ (EFEŽANOM 1:14, SEB)

Duch Svätý je našou zárukou dobrých vecí, ktoré majú prísť. Často, najmä keď sa cítim naozaj naplnená Duchom Svätým, hovorím: „Toto je tak dobré, nedokážem si predstaviť, ako bude vyzerať plnosť.“ Ak zažijeme len 10% (typické prepitné) toho, čo nám kvôli dedičstvu patrí, ak len myslíme na to, aké to bude tvárou v tvár stretnúť sa s Bohom, nebude už žiadny plač, žiadny smútok a žiadne zomieranie. Tieto myšlienky ma úplne ohromujú.

V Efežanom 1:13-14, hovorí Biblia, že sme zapečatení Duchom Svätým a On zaručuje, že dôjdeme bezpečne, bez zdeformovaní, v posledný deň vyslobodení od hriechu a všetkých jeho dôsledkov. Rozmýšľajte nad tým – Duch Svätý je v nás, zachováva nás pre naše posledné miesto odpočinku, ktoré nie je v hrobe ale v nebi, v Božej prítomnosti.

Duch Svätý robí pre nás nádherné veci tu a teraz. Rozpráva s nami, vedie nás, pomáha nám, učí nás, radí nám, splnomocňuje nás, aby sme naplnili Božie vzrušujúce plány pre naše životy a ešte oveľa viac. Avšak bez ohľadu na to, aké nádherné skúsenosti s Ním máme tu v pozemskom živote, je to len „predjedlo“ toho, čo môžeme očakávať. My máme zálohu, ale príde toho ešte oveľa viac.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Môžeš mať pokoj v tom, že tvoje dedičstvo prichádza so zárukou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon