Žiť pre Boha je to jediné, na čom záleží

… Ale sú aj nerozumní, keď sa podľa seba merajú a k sebe samým sa prirovnávajú. – 2. KORINŤANOM 10:12

Vyžaduje si to odvahu nasledovať Boha a nie dav. Byť príliš znepokojený tým, čo si iní myslia, vedie len k trápeniu. Aj keď sa každému páči, keď o ňom dobre zmýšľajú, je nemožné byť stále a každým milovaný.

V Božej ekonomike zvyčajne musíme byť ochotní niečo stratiť, aby sme získali to, čo v živote skutočne chceme. To znamená, že sa musíme prestať porovnávať so štandardmi druhých ľudí a začať žiť pre Boha.

Tvoji ozajstní priatelia ti pomôžu byť tým, kým Boh chce, aby si bol. Nebudú ťa súdiť za to, že nasleduješ Božie volanie. Ozajstní priatelia ťa povzbudia, aby si urobil Boha číslom jedna vo svojom živote.

Aj keby ťa všetci opustili, On zasľubuje, že ťa nikdy neopustí a nezanechá.

Život sa stáva komplikovaným, mätúcim a frustrujúcim, keď sa snažíme zapáčiť sa Bohu a aj ľuďom. Nepotrebuješ sa s nikým porovnávať a ani sa znepokojovať, čo si ľudia o tebe myslia. Ži život pre Boha a buď slobodný byť tým, kým ťa Boh stvoril, aby si bol.

Modlitba

Pane, práve teraz sa rozhodujem žiť len pre Teba. Žiť podľa štandardov a očakávaní druhých ľudí nikam nevedie. Ty si jediný, na kom záleží a chcem byť osobou, akou si ma stvoril, aby som bol.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon